Náš oddíl hledá nováčky od 6 do 14 let!

Náš oddíl stále přijímá nové členky všech věkových kategorií. Jsme oddíl, který má dlouholetou tradici, pravidelně pořádá nejrůznější jednodenní i vícedenní akce a letní tábory. Pokud máš ráda přírodu, ráda si hraješ, máš ráda dobrodružství a jsi z centra města, potom neváhej! Stačí nás kontaktovat na oddílovém mailu nebo kontaktovat vedoucí oddílu a rádi se vším poradíme.

Co nabízíme:

každý týden družinovou schůzku v klubovně

každý druhý víkend výlet do přírody

vícedenní výlety

letní tábor

* pracujeme s novými skautskými stezkami (vice o stezkách: zde)

* jsme dívčí oddíl, takže se specializujeme na vše, co holky baví. Věnujeme se nejrůznějším výtvarným činnostem, dramatické činnosti, hudbě, ale také třeba různým sportům a outdoorovým aktivitám. Nabízíme však mnohem více. Zážitky a zkušenosti získané ve skautském oddíle budou jistě velmi přínosnými i v budoucím životě.

* zárukou kvality může být i fakt, že za rok 2012, 2013 a 2014 náš oddíl obdržel skautské ocenění „kvalitní oddíl“ 🙂

Kterou družinku si vybrat?

Pokud si nejste jistí, chcete se na cokoli zeptat, můžete zavolat vůdkyni oddílu Nykté (Alena Synková), tel: +420 775 309 074, mail: aja.synkova@gmail.com.

Družinky se schází ve středy a čtvrtky.

Jsi starší než 15 let a ráda pracuješ s dětmi?

Náš oddíl přijme do svého týmu i posily pro vedení dětí a pomoc s organizací akcí. Pokud Tě náš oddíl zaujal, neváhej napsat na některý z kontaktů.

Kde se scházíme?

Adresu najdete zde.

Proč právě skauting?

Skauting, to jsou dvě základní věci – dobrá parta a dobrá příležitost. Jednak skupina lidí, přátel, kamarádů – jednak příležitost žít život dynamicky, zaujatě a smysluplně. Skauting je celosvětově největší výchovné hnutí pro děti a mladé lidi. Umožňuje jim žít a dělat věci společně a staví před ně příležitosti, které jsou zároveň zábavou, hrou – a zároveň způsobem, jak poznávat nové věci.

Skauting dává do života řadu sociálních dovedností – schopnost mluvit před lidmi a schopnost naslouchat, schopnost být otevřený vůči druhým, schopnost spolupracovat, schopnost rozhodovat se – i brát v úvahu zájmy svého okolí. Skauting učí umět se o sebe postarat, brát život do vlastních rukou, převzít odpovědnost za to, co se se mnou a s mým životem děje. Ve skautingu se lidé učí hledat smysluplnost toho, co dělají – kam nasměrovat svůj život a proč. Skauting je příležitost vstoupit do dospělosti jako člověk, který ví o svých kvalitách i o tom, proč nebýt sám, proč být součástí týmu. Člověk, který ví, co chce, a aktivně jde za tím. Člověk, který může být pilířem společnosti.

Ve skautingu si člověk sáhne na GPSku i foťák, učí se dělat reportáže, slaňovat skály, vařit i sjíždět vodu na raftech. Ale to není důležité. Důležité je, co se člověk učí mimochodem přitom – že má cenu se o něco snažit. Že má cenu se zapojit. Že má cenu spolupracovat. Že má cenu být součástí věcí, ne pozorovatelem… Na skautingu je důležité to, že nejste sám, a to, že nejste pasivní.

Už jste rozhodnutí se k nám přidat? Chcete se rychle zorientovat v chodu našeho oddílu? Krom vedoucích i aktuálních členek, které Vám rády se vším pomůžou, zde máme malou příručku se všemi potřebnými informacemi.