5. 4. 2018

Seznam vybavení

V1 – vybavení na družinovku a oddílovku

Zápisník, trhací blok, psací potřeby + pastelky + nůžky + lepidlo, šátek, uzlovačka, KPZ, cestička světlušek nebo skautek, kapesník, kapesní nožík, píšťalka, přezůvky, oddílové tričko.

V2 – jednodenní výprava

Vybavení jako na družinovku, pláštěnka, pevné boty, svačina, pití, náhradní ponožky, kroj nebo oddílové tričko s šátkem, oblečení dle počasí, 2x 60min jízdenka nebo šalinkarta (nebo dle pokynů).

V3 – vícedenní výprava

Vybavení (jako na držinovku a oddílovku), na sebe kroj, pláštěnka, pevné boty, hygiena (mýdlo, ručník, pasta, kartáček, hřeben…), hrnek, ešus, lžíce (pokud není uvedeno jinak), 1 role roaletního papíru, baterka, papuče, jídlo dle pokynů + peníze, oblečení v závislosti na počtu dnů a na počasí (na dovnitř i na ven), spacák + karimatka, kartička pojišťovny (stačí kopie).

Tábor

Oblečení: úplný kroj (ke kroji hnědá sukně nebo kraťasy a dlouhé kalhoty tmavé kalhoty, nejlépe hnědé nebo modré), krojové tričko (nováčci červené tričko s krátkým rukávem bez nápisu a obrázku), svetr, mikina, větrovka, prádlo a ponožky na 8 dní, punčocháče, teplé ponožky, tričko s dlouhým rukávem, 2 trička s krátkým rukávem, tričko bez rukávů, 2 tepláky (šusťáky, leginy), kraťasy, šátek, pokrývka hlavy, teplé oblečení pouze na spaní, plavky, pláštěnka (větrovka nestačí !!).

Boty: tenisky, sandály, holinky, pevná turistická obuv + krém na boty.

Jídlo: jídlo na první den do večeře, popř. kompoty, marmelády a jiné poživatiny, které by snad doma přebývaly a my je mohly na táboře účelně využít.

Další potřeby: teplý spacák a karimatka (+ příp. deka, polštářek), igelit na podsadu (2×2 m), příp. celta, toaletní potřeby (mýdlo, hřeben, kartáček, pasta, krém, šampon…), krém na opalování, sluneční brýle, ručník + osuška, kapesníky, ramínko na šaty, malý batůžek na výpravy (ne přes rameno, ale na záda !!), ešus (příp. misky), hrnek, lžička, nůž (nabroušený, v dobrém stavu), sekera (pouze starší skautky), osobní lékárnička (polštářková náplast, pružné obinadlo, ne léky!), staré noviny, láhev na vodu, 3 toaletní papíry (na začátku tábora se odevzdá), 3 krabičky zápalek (na začátku tábora se odevzdá), 2 větší bílé svíček (na začátku tábora se odevzdá), 1 starší utěrka, příp. větší hadr a utěrku (na začátku tábora se odevzdá – nebudou se vracet), dobře fungující baterka s rezervní baterií a žárovkou.

Vybavení: doklady (občanský průkaz, průkazka na slevu na vlak…), skautská či světluškovská stezka, silnější trhací blok A4 nebo A5, zápisník, pracák, kreslící čtvrtky, uzlovačka, provázky, psací potřeby, nůžky, dřevěné, skleněné, nebo jakékoliv jiné korálky, pastelky, vodovky, lepidlo, pravítko…., plně vybavená KPZ, píšťalka, šitíčko (dostatečně vybavené+knoflíky), dopisní obálky a známky, zpěvník, Stopy Červa, příp. hudební nástroj, příp. fotoaparát, 10 nejlépe hadrových míčků, tenisák, pracovní rukavice (skautky), kapesné max. 100 Kč.

Věci na tábor balíme do batohu do batohu, spacák apod. je možné mít mimo batoh jako celistvé dobře nositelné zavazadlo

Na srazu každý odevzdá: (od průkazů stačí kopie) průkaz zdravotní pojišťovny, potvrzení registrujícího lékaře o schopnosti dítěte účastnit se letního stanového tábora, potvrzení o bezinfekčnosti, příp. s vypsanými aktuálními zdravotními problémy, příp. osobní léky – podepsané a s popisem, kdy a jak je užívat, příp. náhradní dioptrické brýle.

Žádné cennosti a mobilní telefon, mp3 přehrávač či drahé šperky na tábor nepatří !